Що може стати причиною відключення споживачів від електромережі? У який термін здійснюється відновлення електропостачання споживача?

Чим це питання регулюється? → ЛистНаціональної комісії з регулювання ринку електроенергетики від 22 січня 2014 року № 442/26/47-14

В якому разі можуть вимкнути елекропостачання→

 

Згідно з пунктом 27 Правил користування електричною енергією для населення у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електрики.

У разі несплати за спожиту електроенергію на 30-й день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від мережі

Коли забороняється відключення електропостачання→

Забороняється відключення перед вихідними та святковими днями.

Коли Енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі→

 

Після отримання ним від оператора поштової довідки ф. 20 із зазначеною в ній причиною повернення. Згідно з пунктом 20 Правил розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електроенергії є календарний місяць.
Коли вноситься плата за спожиту електроенергію → Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електроенергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлений інший строк.
На підставі чого здійснюються розрахунки платіжок → Згідно з абзацем 1 пункту 19 розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за чинними тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку.
Якщо електроенергією користувались менше днів ніж вказано у платіжці → У разі, якщо спожито в розрахунковому періоді 120 кВт / год, то слід оплатити спожиті ці кВт / год згідно з тарифом, визначеному в договорі, незалежно від кількості днів використання електроенергії у розрахунковому періоді.

Відповіді на питання підготувала головний спеціаліст відділу з питань оборонної роботи   управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупції КОДА Анна Смук.   

Додаткова інформація за тел.: 068-687-55-77

Додаткова інформація