Біометричний паспорт громадянина України

Відповідно до Закону України від 14 липня 2016 року №1474-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України" з 1 жовтня 2016 року в Україні запроваджується видача паспортів у формі картки всім громадянам.

Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації.Для зчитування інформації, наприклад на кордоні, будуть використовуватись автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників біометричних паспортів.

Інформація, яка протягом життя може змінюватися, записана лише до електронного чіпу паспорта. Її можна змінити без необхідності виготовлення (і відповідно оплати) нового документа у підрозділі міграційної служби. Особи, які оформлюватимуть паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії 4 роки, після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років. Штампу про шлюб у паспорті не ставитимуть. Окрім того, свідоцтво про шлюб видаватимуть кожному з подружжя.У новому документі російської мови не буде, натомість разом з українською написи на ID-картках дублюватимуть англійською.

Нові паспорти містять номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код). Для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. На чіп паспорта громадянина України буде записуватись електронний цифровий підпис (лише для осіб, які досягли 18-річного віку).

Оформлення першого паспорта громадянина України особи, які досягли 14-річного віку, як і раніше буде безкоштовним.

До паспорта громадянина України буде вноситися наступна інформація:

1) назва держави;

2) назва документа;

3) ім'я особи;

4) стать;

5) громадянство;

6) дата народження;

7) унікальний номер запису в Реєстрі;

8) номер документа;

9) дата закінчення строку дії документа

10) дата видачі документа;

11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);

12) місце народження;

13) відцифрований образ обличчя особи;

14) відцифрований підпис особи.

Кагарлицьке бюро правової допомоги