Управління державної казначейської служби України у Кагарлицькому районі Київської області
щодо попередньої оплати капітальних робіт

Управління Державної казначейської служби України у Кагарлицькому районі Київської області повідомляє, щодо змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та про цільове використання авансу, отриманого на придбання будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, необхідних для виконання робіт і вартість яких включається до вартості будівельних робіт.

Відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1764, замовник перераховує підряднику, аванс якщо це передбачено договором(контрактом). Розмір авансу не може перевищувати 30 відсотків вартості річного обсягу робіт. Підрядник зобов’язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом трьох місяців після одержання авансу. При закінченні тримісячного терміну невикористані суми авансу повертаються замовнику. Порядок надання авансу, його використання та умови повернення обумовлюються договором підряду.

Рахунки, накладні на відпуск товарно-матеріальних цінностей, що придбавалась для виконання будівельних робіт за рахунок попередньої оплати є підставою лише для розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів оформлення КБ-2в «Акт приймання виконання будівельних робіт».

Тобто, закриття попередньої оплати щодо виконання робіт можливе лише при наданні розпорядником ( одержувачем) бюджетних до органів Казначейства таких документів, як КБ-2в «Акт приймання виконання будівельних робіт» або КБ-3а «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрат».

При перерахуванні 30% авансу на виконання капітальних робіт   головний розпорядник ( одержувач )   повинен перераховувати   бюджетні кошти на рахунки   групи 3712, які будуть окремо відкриті на кожного виконавця в органах Казначейства.